російські хакерські угруповання вдосконалюють тактику і готуються до масштабування кібероперацій проти України.
Про це заявив директор Департаменту кіберзахисту Держспецзв’язку Ігор Мальченюк, виступаючи на Secure International Summit у Бидгощі (Польща), ідеться на сайті відомства.
За словами Мальченюка, у нинішніх умовах кожен власник інформаційної інфраструктури має забезпечити максимальну готовність до можливих кібератак. Торік CERT-UA (урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події) зафіксувала 4 315 кіберінцидентів — це на 70% більше, ніж у 2023 році.
Водночас, як зазначив Мальченюк, фахівці фіксують зменшення частки критичних та складних кіберінцидентів. У 2022 році таких було 48%, у 2023 році — 14%, а у 2024-му — лише 1%. Досягти цього, за його словами, вдалося завдяки співпраці з міжнародними партнерами та представниками приватного сектору кібербезпеки.
«Ми очікуємо, що кількість інцидентів зростатиме, а не зменшуватиметься. Ми очікуємо збільшення і розширення масштабів кібероперацій. Ми очікуємо, що росія буде масштабувати свій досвід і просуватися далі у своїх кіберопераціях. Противник буде постійно намагатися проникнути і затриматися в максимальній кількості систем, встановити якісь імплантати і залишитися там», — наголосив директор Департаменту кіберзахисту Держспецзв’язку.
За словами Мальченюка, російські атаки найчастіше спрямовані на центральні та місцеві органи влади, сектор безпеки й оборони, енергетику, комунальні послуги, телекомунікації, ІТ, транспорт і логістику.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023