Верховна Рада України підтримала законопроєкт щодо землевідведення для операторів мобільного звʼязку. Це дозволить швидше відновлювати пошкодження.
Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
За її словами, тепер українцям швидше повертатимуть втрачений мобільний звʼязок і покращать доступ до мережі.
"Ухвалений законопроєкт №9549 дозволить швидше будувати базові станції мереж та відновлювати пошкоджені. Понад 100 тис абонентів у віддалених місцевостях матимуть покращений доступ до звʼязку та мережі, а місцеві бюджети отримають додатковий фінансовий ресурс від сплати операторами плати за користування земельними ділянками", - пояснила нардепка.
Разом з тим нагадала, що законопроєкт щодо прискорення процесів землевідведення та доступу для будівництва нових об'єктів мережі 4G-зв'язку ухвалили в першому читанні ще у червні 2024 року, у другому - у серпні 2024-го.
Втім, після цього - у жовтні, президент України Володимир Зеленський дав по ньому пропозиції на доопрацювання. У грудні законопроєкт почали доопрацьовувати відповідно до них. Фінальні зміни стосуються, зокрема, правил і умов зміни цільового призначення земельних ділянок, а також їх відчуження і умов для користування за принципом сервітуту.
"Ухвалення цих змін - вимога воєнного часу та запорука розвитку інфраструктури зв’язку України. Ба більше, на ухваленні цього законопроєкту наполягав український бізнес під час спільних робочих зустрічей", - заявила Шуляк.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023